• Kategorie
  • Szukaj
  • OSŁONKI NA DONICZKI

Wprowadź do domu wiosenną energię poprzez nasze piękne doniczki, wazony, świecie zapachowe i dekoracje. Stwórz swój własny indoor garden w domowym zaciszu. Twoje rośliny na to zasługują!

DLACZEGO WARTO TRZYMAĆ W DOMU ROŚLINY DONICZKOWE?

Rośliny doniczkowe to idealne wykończenie każdego wnętrza, brakujący element bez którego otoczenie wydaje się puste i martwe. Zieleń w domu posiada jeszcze wiele innych pozytywnych aspektów poza estetycznymi. Jakich?

OŻYWIAJĄ WNĘTRZE

Taak, z tym nikt na pewno nie będzie się kłócił. Roślina w domu ożywi każde wnętrze, nawet te najbardziej surowe. Jest perfekcyjnym zwieńczeniem dużych, nowoczesnych salonów, sypialni oraz małych, przytulnych łazienek oraz kuchni. To jedna z niewielu dekoracji, która znajdzie zastosowanie w absolutnie każdym pomieszczeniu. Co więcej, może zmieniać swój image z sezonu na sezon, dzięki wspaniałym, kolorowym ceramicznym osłonkom na doniczki. W połączeniu z zapachowymi świecami, lampionami oraz plecionymi makramami pozwolą Ci stworzyć wyjątkowe, inspirujące wnętrze. Na co więc czekasz? 

POPRAWIAJĄ NASTRÓJ

Podobno rozmawianie z roślinami ma znaczenie terapeutyczne. Żyjąca zieleń w Twoim otoczeniu sprawia, że radośniej postrzegasz rzeczywistość, problemy wydają się do pokonania a relacje z najbliższymi układają się świetnie. Istnieją badania, które potwierdzają że rośliny zwiększają również produktywność i kreatywność. Nie powinno ich zabraknąć w miejscu pracy i biurze. Otaczaj się więc optymistycznymi paprociami, jukami i bonsai do woli! Warto!

WPŁYWAJĄ NA ODPOWIEDNIE NAWILŻENIE POWIETRZA

...a tym samym korzystnie oddziaływują na nasze zdrowie. Rośliny reagują na poziom wilgotności w pomieszczeniu. Im bardziej suche powietrze, tym więcej pary wodnej wydzielają do otoczenia. To naturalny nawilżacz powietrza! Odpowiednie nawilżenie sprawia, że jesteś mniej podatna na infekcje dróg oddechowych, tym samym Twoje doniczkowe cuda chronią Cię przed częstymi wizytami u lekarza i utrzymują w dobrej kondycji. Warto w nie zainwestować!

MAJĄ WŁAŚCIWOŚCI OCZYSZCZAJĄCE

Rośliny pochłaniają CO2 i wydzielają tlen. Poza tym oczyszczają powietrze z wielu innych szkodliwych związków. W każdym domu i biurze powinny znaleźć się min. gerbera, dracena, bluszcz, chryzantema, daktylowiec, figowiec i anturium. Przynajmniej jedna na każde 10 metrów kwadratowych (według zaleceń NASA).