Już za kilkanaście dni swoje święto obchodzić będą najwspanialsze kobiety świata. Prawdziwe twardzielki, niejednokrotnie bohaterki, superwomen a przy tym troskliwe i opiekuńcze… nasze MAMY! Zasługują na wszystko co najlepsze, jak zatem wybrać dla nich odpowiedni prezent? Taki który pokaże jak wiele znaczą dla nas i ile im zawdzięczamy? Co roku stajemy przed tym trudnym wyborem. Zdarza się, że zaczniemy zastanawiać się nad prezentem z odpowiednim wyprzedzeniem a za chwilę okazuje się, że jest 26 maja a my nie mamy nic poza gorącym i kochającym serduchem. Prawdą jest to, że każda mama nie oczekuje niczego więcej, ale warto podarować jej coś – co będzie o tym przypominać codziennie. Przedstawiamy Wam nasze pomysły na wyjątkowe prezenty z okazji Dnia Matki!

WAZON – zapewne powiecie, że pomysł oklepany i banalny. Kolejny bibelot do łapania kurzu na półce. Wcale nie! Wazon to wyjątkowy prezent dla mamy, jeżeli Wy będziecie go odpowiednio użytkować. Czy można wyobrazić sobie silniejszą symbolikę niż ta, którą niosą ze sobą kwiaty? Miłość, wdzięczność, troska – to wszystko możecie wyrazić poprzez róże, tulipany, stokrotki, niezapominajki czy inne barwne i piękne gatunki roślin. Wazon to idealny prezent dla mam, jeśli będziecie go wypełniać bukietami kwiatów przez cały rok. Dzięki temu Wasze mamy, ilekroć spojrzą w jego kierunku będą czuć się kochane, potrzebne i doceniane. To najwspanialsze co możecie im dać.

KWIATY W DONICZCEkolejny banał? Ależ nie! Podarowanie mamie kwiatka w doniczce to wspaniały i symboliczny gest, szczególnie wtedy, kiedy oddajemy pod opiekę roślinkę nierozwiniętą, o którą należy zadbać, aby rozkwitła i pokazała swoje prawdziwe oblicze. Dokładnie tak samo jak nasze mamy otaczały nas opieką i troszczyły się o to by niczego nam nie zabrakło i abyśmy wyrośli na przystosowanych do życia w społeczeństwie, wspaniałych ludzi. Kwiatek w doniczce to symbol i jednocześnie podziękowanie za wszystko co podarowały nam nasze mamy w okresie naszego dzieciństwa i dorastania. UWAGA! Zadbajcie o ładną doniczkę.

ELEKTRYCZNY KOMINEK ZAPACHOWY
to propozycja dla nowoczesnych mam, które kochają piękne zapachy. Ten nowy produkt na rynku oferuje niezliczoną ilość form i kompozycji zapachowych. Do tej pory dostępne były jedynie tradycyjne metody aromaterapii, wymagające użycia ognia i świec do podgrzewania mikstury. Woski zapachowe robiły spore bałaganu i problemów przy czyszczeniu a pozostawienie palącej się świecy bez nadzoru rodziło duże niebezpieczeństwo. Te wszystkie problemy rozwiązują nowe na rynku kominki elektryczne i dyfuzory zapachowe. Małe, kompaktowe urządzenia wraz ze specjalnie przygotowanymi woskami zapachowymi to nie tylko funkcjonalne gadżety, ale również dzięki ciekawemu designowi atrakcyjne dodatki w wystroju wnętrz. Urządzenia można podłączyć do USB komputera lub kontaktu i cieszyć się wspaniałym zapachem w każdym pomieszczeniu, podczas pracy, gotowania czy rozmowy na Skypie z najbliższymi.

ŚWIECA ZAPACHOWA
pokochają ją wielbicielki tradycyjnych metod aromaterapii. Na rynku dostępna jest niezliczona liczba form, zapachów, mikstur i opakowań. Mamy świece z wosku sojowego, parafinowe, o zabawnych kształtach, z dodatkiem naturalnych olejków i ziół. Świeca należy do produktów niemal uniwersalnych, nadających się na każdą okazję. Może stanowić prezent sam w sobie jak i część innego, wymyślnego zestawu.  Wszystko zależy od Waszej fantazji!

PATERA DEKORACYJNA NA NÓŻCE
prawdziwy klasyk, który powinien znaleźć się w kuchni każdej wzorowej Pani Domu. Jeśli wasze Mamy kochają pichcić kulinarne smakołyki to zadbajcie o to, aby dumnie prezentowały się na stole podczas Waszych odwiedzin. Taki prezent przyjmą z radością Mamy, które uwielbiają stawać w szranki z przyjaciółkami i sąsiadkami w konkursach na najbardziej wymyślne wypieki a potem wspólnie pałaszować je przy kawie i ploteczkach. Rok 2021 rysuje już widmo powrotu do normalności. Wasze Mamy będą Wam, wdzięczne za to, że zadbaliście o wzorową prezencję ich kulinarnych arcydzieł na pierwszych od wielu miesięcy spotkaniach z koleżankami i rodziną.

KUBEK Z ULUBIONĄ HERBATĄ
jak już wspomnieliśmy o klasykach, to nie sposób pominąć prawdziwego lidera wśród prezentowych inspiracji a mianowicie kubka na herbatę lub kawę. Kubek wcale nie musi być nudnym
i oklepanym pomysłem. W sieci znajdziemy niezliczoną ilość propozycji w setkach kolorów, kształtów, z indywidualnymi grafikami czy dedykacjami. My polecamy kubek z zaparzaczem na zioła, który łatwo można usunąć i wyczyścić. Nie zapomnijcie dołożyć do prezentu torebki z ulubioną herbatą Waszych mam!

SZKATUŁKA NA BIŻUTERIĘ I ZDJĘCIAczarno białe zdjęcia, Wasze pierwsze mleczaki, zasuszona stokrotka, którą przynieśliście z ogródka czy muszelki z wycieczki nad morze. Tak, każda z Mam to prawdziwa kolekcjonerka skarbów z przeszłości. W którym z Waszych domów nie było starego, wysłużonego pudełka po butach z tymi wszystkimi skarbami, wciśniętego w tył szafy i wyciąganego od czasu do czasu, aby wrócić do pięknych chwil zaklętych w tych niepozornych, małych przedmiotach? Doskonałym pomysłem na przechowywanie takich drobiazgów są szkatułki na zdjęcia, pamiątki i biżuterię. Mogą wtedy zająć należyte sobie miejsce w centralnej części komody, toaletki czy witryny a Wy i Wasze Mamy będziecie częściej wracać razem do cennych chwil z przeszłości. W sieci kupicie gotowe szkatułki lub takie, przeznaczone do decoupage, które możecie samo ozdobić. Gwarantujemy, że taki prezent od serca sprawi wiele radości i rozczuli każdą twardzielkę.

SZKATUŁKI NA ZDJĘCIA I BIŻUTERIĘ JAKATOIZBA

Mamy nadzieję, że znaleźliście tutaj pomysł lub inspirację na Dzień Matki. Pamiętajcie, że najważniejsze jest nie to, ile wydacie na prezent, ale pamięć, wdzięczność i życzliwość, którą podarujecie. To święto ma jedynie przypomnieć o tym, że mamy zasługują na górę miłości, zainteresowania i troski nie raz w roku, ale codziennie!